Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

VIDEO

LATEST NEWS

ONLINE TRANSACTIONS

Online Rezervasyon
Fuar katılım formunu tıklayın
standınız için rezervasyonunuzu yapın!
 
Online Davetiye
Online davetiyenizi almak için tıklayın
davetiyeniz e-posta adresinize gelsin!
 
E-Bülten Üyeliği
Kaydınızı yapın, e-posta
kampanyalarımızdan haberdar olun.
Notice
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

HAYVANCILIK SEKTÖRÜ NİHAYET BEKLEDİĞİ FUARA KAVUŞUYOR…
BÜYÜKBAŞ ve KÜÇÜKBAŞ CANLI HAYVANLARIN GÖRÜCÜYE ÇIKTIĞI İLK ve TEK FUAR…
Bakan Eker’e Canlı Hayvan Fuarı Sunumu
Türkiye’de ilk kez 22 – 25 Mayıs tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Anadolu Expo Canlı Hayvan Fuarı için damızlık ve kırmızı et birlik temsilcilerinden oluşan danışma kurulu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i makamında ziyaret edip, fuar çalışmaları ile ilgili bilgilendirecek. Bakan Eker, heyet tarafından fuara davet edilecek.
Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Anadolu Expo Canlı Süt ve Besi Hayvanları Fuarı için oluşturulan danışma kurulu 5. Toplantısını İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin ev sahipliğinde Karşıyaka’da Kolcuoğlu Restaurant’ta gerçekleştirdi.
Danışma Kurulu toplantısına İzmir’de faaliyet yürüten birliklerin temsilcilerinin yanı sıra Aydın, Manisa, Denizli, Afyon illerinde faaliyet yürüten kırmızı et üreticileri ve damızlık sığır yetiştiricileri birliklerinden temsilciler ve İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.
Toplantıya ev sahipliği yapan İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Osman Civil, İzmir başta olmak üzere ege bölgesinde faaliyet yürüten kırmızı et üreticileri birlikleri olarak canlı hayvan fuarını Türkiye hayvancılığının gelişi açısından önemsediklerini ve bu sebeple desteklediklerini söyledi.
Şov amaçlı ithal hayvan getirilecek
İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin girişimi ve koordinasyonu ile Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği olarak Anadolu Expo Canlı Hayvan Fuarı’nda sergilemek üzere besi hayvanı getirmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını belirten Başkan Civil: “Fuar amaçlı ithal hayvan getirmek için bakanlığın onayını almaya çalışıyoruz. Fuar geçmişimiz olmadığı için ne yapacağımızı çok da iyi bilmiyoruz. Bu tereddütlü durum bile bizim canlı hayvan fuarcılığında ülke olarak ne kadar geride kaldığımızın göstergesi. Avrupa ülkeleri bu ve benzer fuarları yüz yıldır gerçekleştiriyor” dedi.
Bakan Eker’e ziyaret
Danışma kurulu toplantısında alınan kararlardan biri de birliklerden oluşan Danışma Kurulu olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in ziyaret edilmesi oldu. İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Osman Civil, Damızlık ve Kırmızı Et Üreticileri Birliklerinden oluşan danışma kurulu olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i makamında ziyaret edip fuara davet edeceklerini söyledi.